Globaalsetest probleemidest on noored enim kursis vaesuse ja pagulaskriisiga. Kõige enam huvitavad noori globaalteemadest kultuuridevaheline dialoog, ligipääs haridusele, kestlik areng ning inimõigused ja diskrimineerimine.
Noortevaldkonna teemade eest, sh globaalprobleemid, vastutab Haridus- ja Teadusministeerium. Keskkonnainvesteeringute Keskus tegeleb peamiselt keskkonnaalaste toetuste vahendamisega. Lisaks on olemas järgmised institutsioonid:
- Arengukoostöö Ümarlaud, mis esindab Eesti vabaühendusi, kes tegelevad arengukoostöö, maailmahariduse ja kestliku arengu teemadega;
- Mondo – mittetulundusühing, mis tegeleb arengukoostöö, maailmahariduse ja humanitaarabiga;
- Eesti Roheline Liikumine tegeleb keskkonnakaitsega, et parandada Eesti keskkonna olukorda ning suunata ühiskonda rohelisele jätkusuutlikule mõtteviisile.
Alates 2013. aastast korraldatakse Arvamusfestivali, mis on samuti üks platvorm, mille kaudu noored saavad globaalprobleemidega seotud teemadel arutleda. Gümnaasiumi riiklikus õppekavas on globaalprobleemidega seotud teemad puudutatud kahe üldpädevuse all – kultuuriline ja väärtuspädevus (inimsuhted, mitmekesisus, kultuur, keskkond, sotsiaalsed väärtused jmt) ning sotsiaalne ja kodanikupädevus (kodanikuaktiivsus, eneseteostus, inimõigused, sotsiaalne mitmekesisus jne). Mitmeid globaalprobleemide ja maailmaharidusega seotud tegevusi pakuvad ka noorteühingud, noortekeskused ja huvikoolid. Mondo on teinud õpetajatele veebilehe Maailmakool, kus on õppe- ja juhendmaterjalid vanuserühmade kaupa ning seostega õppeainetega õppekavas. Samamoodi on seal info koolituste kohta. Keskkonnahariduse portaal vahendab infot keskkonnahariduse võimaluste kohta Eestis, mh keskkonnakeskuste, haridusprogrammide ja -materjalide osas. Noorteinfoportaal Teeviit jagab noortele olulist infot, mh maailmahariduse osas.Vähemalt kolm korda aastas korraldab Keskkonnaamet igas Eesti rahvuspargis ja Otepää looduspargis noore looduskaitsja kursusi „Junior Ranger“, kuhu on oodatud loodushuvilised noored. Keskkonnainvesteeringute Keskus korraldab keskkonnateadlikkuse programmi, mille eesmärk on kujundada arusaama, et inimene on osa loodusest, meie majandustegevuse ja kultuuri jätkusuutlikkus sõltub loodusest ning keskkonnakaitse ja -kasutuse vahel peab valitsema tasakaal. Programmist toetatakse tegevusi, mille keskmes on keskkonnasäästlikkus.