fbpx

Liisa Emilia Sorainen: 5 olulist põhjust, miks tuleb vahetusõpilase kogemus elus kasuks

YFU õpilasvahetuse programmiga ühe õppeaasta Jaapanis veetnud Liisa Emilia jagab teistele Eesti noortele viis olulist põhjust, miks tuleb vahetusõpilase kogemus elus kasuks.

  • Õpid selgeks uue keele

Isegi kui tundub peaaegu võimatu õppida ühe aastaga selgeks uus keel, siis tegelikult on see võimalik! Liisa Emilia viibis terve õppeaasta koos jaapani rahvusest õpilaste, õpetajate ja perega ning keel lihtsalt hakkas külge. Lisaks saab keelt õppida iseseisvalt juurde ka keelekursusel, aga ka tänavaviitasid lugedes, telesaated vaadates ja muusikat kuulates.

  • Õpid olema iseseisev

Vahetusaastal olles pead hakkama rohkem iseenda eest seisma, vastutama ja hoolitsema. Sul on olemas küll vahetuspere ja toetav programm, kuid sellegi poolest pead kõik ees seisvad raskused ja iseenda sees oleva ebakindluse ise ületama.

  • Avastad iseenda

Kolid võõrasse riiki, kohtud uute inimestega, alustad õpinguid täiesti teistsuguse süsteemiga koolis – see on tõeline rännak ja eneseületus iseendas! Sa ei ole enam kunagi sama inimene, kes sa olid enne, näed kogu elu hoopis uuemas ja avaramas valguses ning võtad suurepärased kogemused eluteele kaasa.

  • Uued sõbrad ja kasulikud kontaktid tulevikuks

Vahetusaastal kohtud mitmete inimestega, kes võivad mängida sinu tulevikus olulist rolli nii sõprussidemena kui ka näiteks koostööpartnerina või hoopiski tööandjana. Liisa Emilial on Jaapanis alati olemas pere ja sõbrad, kelle juures reisil olles peatuda ja kasulikud kontaktid tulevikuks.

  • Laienenud silmaring

Koged riigi traditsioone, tavasid, uskumusi ja saad aimu, kuidas on kõige õigem käituda, suhelda. Näiteks jaapanlased on väga tagasihoidlikud ja pigem ei tule kunagi esimesena vestlust alustama, sest austavad sind ja sinu aega ning ei taha sind lihtsalt tülitada. Samuti võid vahetusaastal kohtuda mitmete teiste riikide noortega ja ka sellisel viisil saada rohkem teada erinevate riikide kommete ja traditsioonide kohta.

Kas sa teadsid seda, et Jaapani õpilased on õppetööga seotud 7 päeva nädalas?

Jah, see on tõsi! Jaapani õpilastel on esmaspäevast reedeni koolitunnid nagu meilgi siin Eestis ning nad õpivad samu õppeaineid nagu meiegi. Kuid igas koolipäevas on ka klubiline tegevus ehk teisiti öeldes huviring, mille iga Jaapani noor endale ise valib lähtuvalt oma huvidest. Valikus on näiteks muusika, sport, pillimäng või ka erinevad õppeained. Selle huviringiga tegelevad noored ka laupäeviti ja pühapäeviti, vastavalt kuus ja neli tundi. Liisa Emilia õppis vahetusaastal Jaapani vibulaskmist.


Õpilasvahetuse kogemusi jagas
YFU vahetusõpilane Liisa Emilia Sorainen.

Skip to content