fbpx

Tahad teada, kas keegi tundis huvi sinu andmete vastu?

Igal Eesti kodanikul on võimalus ise kontrollida, kes on tema andmeid vaadanud või kasutanud. Seda saab teha riigiportaalis eesti.ee. Enamasti piirdub andmete vaatamis kas mõne konkreetse riigiasutuse või organisatsiooni poolt tehtud päringuga.

Nimelt pääseb riigiportaalist www.eesti.ee ligi andmejälgijale. Jõuad selleni, kui järgid neid samme. Logi sisse ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või pangalingiga ning vali vasakul olevast menüüst Andmejälgija. Eesti.ee portaali saab logida sisse ID-kaardi, smart-ID või mobiil-ID abiga. 

  • Kui oled saanud vastuse iseenda poolt saadetud päringule, siis saad ülevaate, kes on sinu kohta päringuid teinud ja infot otsinud.
  • Need päringud ei ole enamasti tehtud võõraste inimeste poolt, vaid erinevate asutuste poolt. Kuid seda, miks on mõni asutus sinu andmeid vaadanud, andmejälgijast ei näe. Selle selgitamiseks tuleb pöörduda asutuse poole, kes andmeid vaatas.

Andmejälgijas on olemas info näiteks retseptide vaatamise ajaloo, isikuandmete kasutamise kohta rahvastikuregistris ning kodakondsus- ja migratsioonivaldkonna andmekogu kohta.

 

Allikas: Andmekaitse Inspektsiooni veebilehe artikkel “Miks minu andmeid on vaadatud?
Kaanepilt: Markus Spiske (Unsplash)

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit ekspert Kadri Koort-Kauniste.

Teeviit teemakuud 2025 - vasta küsitlusele!

Noorteinfoportaal Teeviit võtab iga kuu fookusesse ühe kindla teema. Nii teeme ka 2025. aastal!  

Ootame Sind vastama küsimustikule, et selgitada välja noorte jaoks kõige olulisemad ja põletavamad teemad. Loome sisendi põhjal teemakuud, artiklid ning kogemus- ja persoonilood. 

Vasta küsitlusele ja jäta oma e-mail, kui soovid osaleda loosis!

Küsimustik on avatud 3. novembrini 2024.

Rohkem infot leiad teemakuude kohta postituseset Teemakuud 2025.

Skip to content