fbpx

Persoonilugu Johanna Martinsoniga: meie ümber on rohkem võimalusi, kui arvata oskame

Lugu sellest, kuidas ühest noorte poolt koolis korraldatud sündmusest kasvas välja koostöö Haridusametiga.

Kõik algas eelmise aasta kevadel, mil võistluse ,,Rohelend Rakett 69-ga” raames korraldasime minikonverentsi, kui nii võib öelda, ja mõtlesime välja Noorte Keskkonnaühisuse. Meid oli kolm – mina Johanna Martinson, Kristin Leis ja Claudia Olev. Võtsime organiseerimise suurelt ette ja nägime palju vaeva, et see võistluse võidu vääriline oleks… Kuid alati ei võida. Kaotus oli tol hetkel suur tagasilöök, ent kunagi ei tea, mis millele hea võib olla. Nimelt esitas meie mentor Katrin Kiviselg ühel koosviibimisel meile niisuguse küsimuse: ,,Mis siis saab, kui te ei võida? Kas jätate Noorte Keskkonnaühisuse plaanid katki või jätkate tegevust isegi siis, kui peaauhinnaks pakutavale reisile teie naiskond ei pääse?”. Sel momendil ei mõelnud me liiga palju niisuguse olukorra peale, aga meie mentori küsimustes oli oma tõetera, sest  täpselt nii läkski. Kuigi me ei võitnud, siis jätkame oma tegevust, jah küll veidi teisel kujul, ent siiski. Seega võiks kokkuvõtvalt öelda, et see oli meie esimene suurem õppetund – küsimus iseendale, kumb loeb enam, kas see, millisesse oma hinge paned, mida lood, või see, kui kõrgelt teised sinu tööd hindavad.

Foto: Kristi Sits

Minikonverentsi organiseerimise protsessi käigus saatsime palju erinevaid kirju, et leida esinejad ja sponsoreid, mille käigus üks kiri laekus ka Haridusameti meilipostkasti. Siit teine õppetund elult – ei tohiks ära kohkuda eitavatest vastustest, sest võib-olla just see järgmine kiri, mille saadad, ongi just see võti, mis avab sulle uue ukse. Kiri Haridusametile oligi just niisugune. Meile vastas Tallinna Haridusameti juhtivspetsialist Viivi Lokk. Saime kokku, rääkisime ja nii tekkis korraga võimalus teema-aasta ,,Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023“ raames korraldada noortele vahvaid keskkonnateemalisi üritusi. Kui me seda kirja poleks saatnud ning Haridusmaetiga rääkima läinud, ei oleks me kunagi nii vinget pakkumist saanud. See tähendab, et kolmas õpimoment meie jaoks peitus küsimises ning julges peale hakkamises – tasub uurida ja mitte ootama jääda, et keegi kuldkandikul võimalused sinuni tooks.

Foto: Kristi Sits

Veidi ka meie organiseeritavatest sündmustest. Nimelt on teema-aasta raames plaanis korraldada neljaosaline üritusteseeria, kus käsitleme mitte just kõige klassikalisemaid keskkonnaga seotud teemasid. Kui mõtlema hakata, leiab igast eluvaldkonnast mõne keskkonna aspekti, mis tähendab, et rohelisema homse jaoks saab väga mitmel rindel palju ära teha. Nii on ka meie üritused eriilmelised, uurides keskkonna sümbioosi investeerimise, ettevõtluse, moe ja tehnoloogiaga. Kui ka sind seesugune formaat huvitab, siis oled oodatud osa võtma! Järgmine koosviibimine toimub juba jaanuarikuus ning teemaks on keskkond sümbioos idufirmadega. Meie, Noorte Keskkonnaühisuse tegemistel saab silma peal hoida nii Facebooki kui ka Instagrami vahendusel.

Foto: Kristi Sits

Lõpetuseks üks mõte meie, Noorte Keskkonnaühisuse poolt. Tasub oma ideid välja pakkuda, sest see üritusteseeria on näidanud, et kõik mõtted on väärt mainimist. Võib-olla just sealt uus seiklus pihta hakkabki.


Loo autor on Johanna Martinson, fotode autor Kristi Sits.

Lugu on avaldatud noorteinfoportaalis Teeviit 2022. aastal

Skip to content