Noortekogu esimees Mirtel Maria Rulli: kogemused, areng ja noorte hääl Anija vallas

Aktiivne ja sihikindel Mirtel Maria Rulli on pärit Anija vallast ning õpib hetkel Kehra Gümnaasiumi 12. klassis. Tema päevad on sisustatud mitmekülgsete tegevusega, mis on täis väljakutseid, enesearengut ja rahulolu. Ta on ka Anija valla osaluskogu esimees ja jagab oma kogemusi sel teemal.

Palun tutvusta ennast ning räägi, millega sa tegeled?

Mina olen Mirtel Maria Rulli, Kehra Gümnaasiumi abiturient. Minu kireks on sport, muusika, raamatud ja muidugi ka oma valla elu edendamine. Gümnaasiumis nopin häid hindeid, mängin käsipalli, laulan naiskooris ja õhtu lõpuks jõuan Anija valla noortekogu noortega ka mõne sündmuse ära korraldada. Kõige selle kõrvalt, olen mõnel vabal päeval ka kohviku klienditeenindaja. Mulle meeldib inimestega suhelda ja nende päeva killukestki rõõmu tuua. „Kes teeb, see jõuab!“ on vist minu moto. Kõike, mida teen, teen pühendumuse ja positiivsusega. Ma naudin, et mul on pidevalt tegemist, kodus istudes hakkaks mul ilmselt lihtsalt igav.

Kuidas jõudsid noortekoguni?

Anija valla noortekogu sai alguse tegelikult üldsegi õpilasmalevast. Kohalikud noorsootöötajad nägid meis potentsiaali ning pakkusid välja sellise võimaluse, et kas me ei tahaks Anija valla noortekogu taaskäivitada. Hakkajate noortena võtsime väljakutse vastu ning nüüd toimetame noortekogus juba kolmandat aastat. 

Millega täpsemalt noortekogus tegeled?

Mina olen Anija valla noortekogu esimees. Esimehe peamiseks ülesandeks on tagada, et meeskond toimiks ja oleks kokkuhoidev, nende motiveerimine ning vajadusel suunamine ja muidugi ka ideede jagamine. Väga uhke tiitel, kuid tegelikult ei pea ma ennast kuidagi teistest tähtsamaks. Mingil määral teen küll rohkem kui teised, kuid mulle meeldib see ja naudin oma tööd südamest. Vastan meilidele, suhtlen valla töötajatega, tellin sündmusteks vajaminevaid tarvikuid ja materjale ning proovin teha nii, et noortel oleks Anija vallas hea ja lõbus elada.

Mis on siiani kõige meeldivam/ ebameeldivam asi olnud noortekogus olemise ajal?

Kõige meeldivam on kindlasti seltskond ja keskkond. Asjad ei sujuks nii hästi nagu need sujuvad, kui poleks sellist meeskonda ja toetust. Anija valla noortekogus on hetkel 11 noort ning igaüks on väga oluline osa kogu grupi toimimisest. Peaaegu igale liikmele on aja jooksul välja kujunenud talle sobivad ülesanded ning just see tagab sujuva meeskonnatöö.

Ebameeldivaid kogemusi polegi ausalt öeldes eriti olnud. Mõne koostööpartneriga on veidi rohkem pidanud läbirääkimisi pidama, kuid enamasti on meil need kolm aastat üsna kenasti sujunud. 

Kaua plaanid ise noortekogu töös osaleda?

Järgmisel aastal ülikooli astudes ei ole noortekogu töös osalemine enam kindlasti nii lihtne ja järjepidev, kuid oluliste asjade jaoks leian ma alati aega. Anija valla noortekogu on minu südameasi ning ma ei jäta seda kergekäeliselt. Eks näis, mis tulevik endaga kaasa toob, kuid kavatsen meie noortekogusse panustada nii kaua kuni vähegi jõudu ja jaksu on. 

Millised on noortekogu tulevikuplaanid?

Anija valla noortekogu peamiseks eesmärgiks on hetkel juurdekasv. On väga oluline, et noortekogu panus valla arengusse oleks järjepidev ning ei vajuks laiali peale praeguste liikmete lahkumist. Anija vallas on ka varem noortekogu toimetanud, kuid aktiiv vajus laiali ning erinevate põhjuste kokkulangemisel ei toiminud see enam nii nagu varem. Aastaid läks mööda ja meie mõtlesime, et proovime uuesti ning nüüdsest rõhume just järelkasvule, et ajalugu ei korduks. Tänu noortekogule on noorte hääl Anija vallas kuulatud ja loodetavasti nii see ka jääb!

Miks soovitada ka teistele noortele noortekogus osalemist?

Noortekogu on rohkem kui ainult grupp noori, kes miskit korraldavad – see on areng, sõbrad, puhas rõõm ja eelkõige kogemus. Arengut on märgata nii grupisiseselt kui ka individuaalselt. Olen omandanud nii palju uusi oskusi tänu noortekogu töös osalemisele: suhtlemisoskus, eneseväljendusoskus, oskan kirjutada projekte ja sponsorlustaotlusi ning kindlasti on see mulle ka enesekindlust juurde andnud. Plaanin sügisest õppima minna kultuurikorraldust ning need kolm aastat kogemust on kindlasti heaks hüppelauaks minu edasises elus. Kahtlemata soovitan kõigil noortel end millegi sarnasega siduda – see on nii lahe, päriselt!

Intervjuu autor: Anette-Clarissa Juht, Tallinna Ülikooli noorsootöö eriala 2. kursuse tudeng 
Pildid: Mirtel Maria Rulli (erakogu)

Skip to content