fbpx

Millist noorteprojekti teha?

Noorteprojekte on kolme tüüpi: noortevahetusedosalusprojektid ja solidaarsusprojektid. Neil on erinevad tingimused ja taotleda tuleb kas Erasmus+ või Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist. 

Kuidas neil vahet teha? Küsi endalt:

  1. Kas sind huvitavad erinevad kultuurid ja kuidas inimesed teistes riikides asju mõistavad?
  2. Kas tahaksid paremini teada, kuidas demokraatia toimib ja kuidas noored saaksid rohkem kaasa rääkida näiteks koolis või oma kohalikus omavalitsuses?
  3. Kas tahaksid teha midagi ühiskondlikult kasulikku oma kogukonnas?

Kui kaldud variant 1 poole, siis uuri täpsemini noortevahetuse projekti kohta. Selle projekti raames kohtute noortega teistest riikidest ja õpite isevalitud teemat põhjalikult tundma läbi huvitavate mitteformaalse õppe meetodite. Noortevahetuses osalejatele kehtib vanusepiirang 13-30 aastat. Projekt võib toimuda nii Eestis kui mõnes teises riigis ja keskmise projekti eelarve on umbes 25 000 eurot.

Kui kaldud variant 2 poole, siis uuri täpsemini osalusprojekti kohta. Seda projekti võib ellu viia kas Eesti piires või rahvusvaheliselt, tegeledes kodanikuharidust või noorte osalust puudutavate teemadega. Ise otsustate, kui palju tegevusi ja kui suurelt tahate ette võtta (õppekäigud, seminarid, töötoad või isegi konverentsid). Sündmustel osalejatele kehtib vanusepiirang 13-30 aastat. Maksimum eelarve on 60 000 eurot.

Kui kaldud variant 3 poole, siis uuri täpsemini solidaarsusprojekti kohta. Seda projekti saab teha ainult Eesti piires ja kõige parem on suunata oma fookus konkreetse probleemi lahendamisele. Peaasi, et noored ise oleksid tegevuste elluviimisel juhtrollis ja tuumikgrupis oleks vähemalt 5 noort vanuses 18-30. Sihtgrupiks võivad olla nii lapsed, pensionärid kui kodutud loomad, olenevalt lahendamist vajavast probleemist. Maksimum eelarve on 7560 eurot.

Kui tahad täpsemini kuulda, mida need kolm projekti endast kujutavad ja mida kõike võiks nende raames teha, siis kuula infotunni salvestust. Kui mingi idee hakkab seda kuulates küpsema, siis saad oma projekti esitada järgmiseks taotlustähtajaks. Kõiki 2024. aasta taotlustähtaegu saad vaadata SIIT

Allikas:
euroopanoored.eu/uudised/millist-noorteprojekti-teha/

Lisainfo
:
Karin Öövel
karin.oovel@harno.ee
Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur

 

Teeviit teemakuud 2025 - vasta küsitlusele!

Noorteinfoportaal Teeviit võtab iga kuu fookusesse ühe kindla teema. Nii teeme ka 2025. aastal!  

Ootame Sind vastama küsimustikule, et selgitada välja noorte jaoks kõige olulisemad ja põletavamad teemad. Loome sisendi põhjal teemakuud, artiklid ning kogemus- ja persoonilood. 

Vasta küsitlusele ja jäta oma e-mail, kui soovid osaleda loosis!

Küsimustik on avatud 3. novembrini 2024.

Rohkem infot leiad teemakuude kohta postituseset Teemakuud 2025.

Skip to content