Kas teadsid, et sinu kodu ja toa kujundus võib mõjutada sinu tuju ja isegi loovust? Eesti sisulooja Laura Liisa Leosk räägib oma inspireeriva sisekujunduse loomise kogemusest.
Sisulooja Loorat, tuntud ka kui @looraxo, teatakse põhiliselt tema esteetiliste TikToki videote ja Instagrami põhjal, kuid nii mõnelegi võib tuttav olla hoopis tema teine Instagrami konto @loorahome. Sel teisel kontol kajastab suunamudija enda minimaalse kodu kujundamise teekonda.
Enne oma korteri sisustamist polnud Looral siseruumi kujundusega palju kogemust. Tema vanemate kodus oli enamjaolt vaid tumepruun mööbel, seegi innustas teda tegema midagi täiesti teistsugust – heledamat ja põnevamat! Praegu võib tema kodu näha just sellisena: isikupärase ja minimalistlikuna. Minimalistlik disain annab sisuloojale rahu, sest pole pudi-padi, mis tema olekut koormaks ja tekitaks tunnet, nagu oleks vaja koristada. Loorale meeldivad ka värvilised kodud, kuid üldjuhul sellised, kus on vähem mööblit.
Lihtsakoelises kodus võib aga olla keeruline isikupära säilitada. Sisulooja soovitab kaunistada kodu kunsti ja unikaalse mööbliga. Loora kodus on seintel näha maitsekaid maale ja seina ääres asetseb põnev šerpariidest valge tugitool. Samuti annab iseloomu vana ja uue lõimimine, näiteks leiab Loora elutoast üpris vana klaveri.
Inspiratsiooni ja loovuse leidmine on sisekujunduses võtmetegur, kuid kust saab seda Loora? Instagramis jälgib ta näiteks kasutajaid @liistaras ja @homebykristinrodin. Hiljuti tekitas vau-tunde Emma Chamberlaini kodu tuur. Kuid Loora arvab, et loovust on võimalik ammutada kõikjalt: sotsiaalmeediast, reisidelt, isegi riietusstiilidest. Kodu peaks ikkagi peegeldama omaniku stiili ning on vaja katsetada ja eksida, et enda eelistustest paremini aru saada.
Ehk soovid samasugust kodu nagu Looral? Siin on sulle nõuanne just temalt:
„Vähem on rohkem. Hoia kodusisustus tagasihoidlik, aga aksessuaaridega ole julge. Neid on lihtne välja vahetada, kui maitse muutub. Näiteks hele diivan ja värvilised padjad.“
Kuid mis on kõige tähtsam: pane enda loovus tööle!
Intervjuu tegi noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Karola Lee Aasavelt
Intervjuu on avaldatud aastal 2022.