fbpx

Kui äkki läheks YFU-ga maailma avastama?

Käid põhikoolis või gümnaasiumis? Tahad avastada maailma ja õppida keeli? Oled valmis suuremaks väljakutseks ja julgeteks sammudeks? Aasta vahetusõpilasena välismaal YFU abil võib olla täpselt see, mida vajad.

Aga kuidas vahetusõpilaseks saamine siis käib?

Vahetusõpilaseks kandideerimine algab dokumentide esitamisest:

  • taotlusankeet;
  • motivatsioonikiri;
  • klassitunnistuse ja hinnetelehe koopia.

Seejärel hindab YFU sinu sobivust vahetusõpilaseks üritusel nimega Valimispäev. Kui oled sobilik kandidaat, kutsutakse sind lepinguvestlusele. Loe täpsemalt taotlusest ja edasistest sammudest YFU kodulehelt.

Vahetusaastaks ettevalmistusi tehes ja vahetusaastal olles toetavad sind igal võimalusel YFU kogenud töötajad ja ka vahetusaasta kogemusega ning koolitatud vabatahtlikud. Kogu aasta vältel toimuvad seminarid, mis võimaldavad kogetut lahti mõtestada ning pakuvad sulle tuge.

Iga vahetusõpilase ja vahetusperega tegeletakse personaalselt ning saad enne vahetusaastat põhjaliku ettevalmistuse. Kui soovid oma perega hoopis ise võõrustada õpilast mõnest välisriigist, siis ka selline võimalus on olemas.

Viis põhjust, miks vahetusaastal käimine on parim mõte

  • Vahetusaasta on üüratu kogemus, mis annab Sulle julguse, enesekindluse ning eneseusu. Lisaks saad teadmise, et Sul on alati olemas teine pere ja sõbrad, kes ootavad sind avasüli.
  • Sõbrad üle maailma. Vahetusõpilased õpivad tundma palju uusi inimesi mitte ainult vahetusriigist, vaid ka mujalt, sest vahetusaastal olles korraldab sealne YFU ka palju kokkusaamisi ja seminare, kus on vahetusõpilasi üle maailma. Tänu sellele võib Sul üks hetk olla sõpru Ladina- Ameerikast, USAst, Jaapanist, Egiptusest, keda saad tulevikus ka külastada.
  • KEEL! Kindlasti ei saa ka mainimata jätta seda kohalikku keelt, mille Sa seal aastaga selgeks saad ja pisikese praktikaga edaspidi ka valdad. See pole lihtsalt keeleoskus vaid võimalus, mis võib tulevikus avada veel palju uksi ning kindlasti lihtsustab see ka reisimist! Oled mõelnud, et tahaksid tulevikus asuda mõnda välisülikooli? Siis tasub alustada vahetusaastal keele ja kultuuri selgeks saamisega.
  • Kooliväline tarkus. Vahetusaasta on midagi, mida õpikus ei ole ja koolis ei räägita.
  • Tööandjad hindavad väliskogemust. On teada, et vahetusaastal käinud noored on julgemad, sihikindlamad ning teotahtelisemad.

Loe lisa YFU kodulehelt. Võid ka kirjutada küsimuste korral otse YFU töötajatele aadressil yfu@yfu.ee.

Allikas:  YFU veebileht

Kaanepilt: Unsplash (Fredrik Öhlander)

Skip to content