Kätlin Merisalu: kood/Jõhvi kaasava tehnoloogiahariduse eestvedaja

Kes on Kätlin, miks ta liitus kood/Jõhviga, millele ta koolis keskendub ja milliseid nõuandeid tal on meie õppijatele? Küsisime kõik need küsimused lühikeses sissejuhatavas intervjuus.

— Kätlin, räägi meile oma taustast. Millega tegelesid enne kood/Jõhviga liitumist?

Minu senine kogemus pärineb peamiselt noorsootöö-, haridus- ja kultuurivaldkonnast. Aastate jooksul olen tegutsenud mitmetes rollides, nagu tegevjuht, noorte osaluse arendusjuht, õppejuht, projektijuht ja ka rahvatantsujuht. Olen oma loomingulisuse ja juhtimisoskused ühendanud, et avaldada mõju nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Olen töötanud ja juhtinud väga erineva suurusega meeskondi – alates neljast inimesest kuni enam kui 1300 liikmeni, sealhulgas ka rahvusvahelisi tiime, et ühiselt seatud eesmärke saavutada. Elukestev õpe on minu jaoks prioriteet, mistõttu olen omandanud mitmeid professionaalseid kvalifikatsioone ja läbinud täiendkoolitusi, et oma oskusi pidevalt arendada.

Foto: erakogu.

—Miks otsustasid liituda kood/Jõhviga?

Olles aus, siis alguses olin natuke kõhklev, kuid pärast kood/Jõhviga lähemalt tutvumist vilistlaste, õppijate ja meeskonna silmade läbi, mõistsin, et jagan sügavalt kooli missiooni – pakkuda täiskasvanutele kaasaegseid ja kaasavaid õpivõimalusi enesearenguks või ümberõppeks.

kood/Jõhvi innovaatiline ja rahvusvaheline lähenemine haakub minu kirega elukestva õppe ja inimeste eneseteostuse toetamise vastu. Usun, et haridus peab olema kõigile kättesaadav, olenemata vanusest või taustast, ja kood/Jõhvi pühendumus sellele visioonile on midagi, millesse soovin panustada.

Foto: Marija Vie.

— Kas on uusi võimalusi, mida oma rollis eriti põnevaks pead?

Oh, jah! Ootan väga võimalust panustada tugeva ja toetava kogukonna arendamisel nii kood/Jõhvis kui ka Ida-Virumaal. Ühendades õppijad, vilistlased ja meie koostööpartnerid ühte võrgustikku, loome keskkonna, kus saab koos kasvada ja areneda. See mitte ainult ei rikasta õpikogemust, vaid panustab ka piirkonna laiemasse arengusse.

Mind inspireerib peer-to-peer õppimise metoodika kasutamise võimestamine haridussüsteemis ja naiste toetamine tehnoloogiavaldkonda sisenemisel. Tean, et tehnoloogiamaailmas on palju andekaid naisi, kes suudaksid valdkonda oluliselt panustada, ja mul on hea meel aidata neil seda sammu teha, sest mitmekesisus ja kaasatus viivad innovatsioonini.

Kes on Kätlin Merisalu?

Kätlin on energiline, seiklushimuline ja loov inimene, kes toob igasse ettevõtmisse värsket perspektiivi ja uut energiat. Talle meeldib piire nihutada nii isiklikus kui ka professionaalses elus ning ta hindab mitmekülgseid kogemusi.

— Mis on sinu hobid ja kired väljaspool haridust ning kuidas need sind professionaalselt mõjutavad?

Minu hobid ja kired – mida on palju! – aitavad mul tasakaalu hoida ja tööellu värskeid vaatenurki luua.

  • Tantsimine (eriti eesti rahvatants) õpetab distsipliini ja meeskonnatööd.
  • Lugemine hoiab mu mõtte terava ja aitab probleemide lahendamisel.
  • Reisimine annab kultuurilisi teadmisi ja arendab kohanemisvõimet.
  • Fotograafia arendab loovust ja detailidele tähelepanu pööramist.
  • Kirjutamine aitab suhelda ja mõtteid struktureerida.
  • Trummimäng parandab rütmitaju ja viib mind täielikult mugavustsoonist välja.
  • Ekstreemspordialad kasvatavad vastupidavust ja aitavad stressi maandada.

Mulle meeldib katsetada uusi asju, sest õppeprotsess ise on minu jaoks väga põnev!

— Mida soovitaksid kood/Jõhvi õppijatele oma kogemuse põhjal?

Tuginedes oma elukogemusele, jagan kolme olulist põhimõtet, mis on mind alati aidanud:

1️⃣ Loo tugevaid suhteid.
Õpingute ajal loodud kontaktid võivad viia tulevaste töövõimaluste, koostööde ja isegi eluaegsete sõprusteni. Ole avatud, jaga ise oma teadmisi ja ole valmis teistelt õppima – võrgustiku loomine on sama oluline kui tehniliste oskuste arendamine.

2️⃣ Ära karda ebaõnnestuda.
Olgu selleks ebaõnnestunud projekt või keeruline kontseptsioon, ära lase tagasilöökidel end heidutada. Ebaõnnestumine on õppimisprotsessi loomulik osa – see kasvatab sind ja teeb sind paremaks.

3️⃣ Ole elukestev õppija.
Maailm muutub pidevalt, mistõttu on oluline hoida ennast kursis uute teadmiste ja arendada järjepidevalt oma oskusi. Ole uudishimulik, otsi uusi väljakutseid ja ära lõpeta kunagi õppimist – see aitab sul püsida konkurentsivõimelisena ka tehnoloogiavaldkonnas.

Kas sa pole veel kood/Jõhvi õppija? Liitu meiega nüüd! 🚀

Artikli koostas ja tõlkis kood/Jõhvi meeskond.

Kaanepilt: Marija Vie

Skip to content