Susanna Sikkut I “Vahel juhtub päeval midagi põnevat, millele fantaasiat lisades saab põneva jutu.”

Lapsed vanuses 7-12 osalesid käesoleva aasta sügisel jutuvõistlusel. Teeviit Juunior jagab parimateks tunnistatud kirjutajate nippe, millest on kasu ka teistel. Oma mõtteid on jagamas Susanna Sikkut.

Jutuvõistluse parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kokku oli lugusid enam kui 180!

Milline on hea jutt?

Kõige tähtsam on, et lugu sulle endale meeldiks. Head lugu peaks olema põnev lugeda. Kui soovid kirjutada head lugu, peaks seal olema palju fantaasiat ja kujutlusvõimet ning põnevust. Hea lugu vajab ka natuke mõtlemist ja läbi planeerimist.

Mis võiks igas heas jutus olla?

Igas heas jutus võiks olla põnevust, erinevaid teemasid, huvitavaid tegelasi ning algus, keskpaik ja lõpp.

Miks võiks iga laps proovida ise juttu kirjutada?

Iga laps võiks proovida juttu kirjutada, sest see on põnev tegevus. Lisaks arendab lapse fantaasiat ja kujutlusvõimet. 

Millest tavaliselt kirjutad? Kuidas leiad inspiratsiooni?

Ma kirjutan erinevatest teemadest. Vahel tõmban loosi. Teinekord, aga tuletan meelde jutte, mida olen ise lugenud või varasemalt kirjutanud. Vahel juhtub päeval midagi põnevat, millele fantaasiat lisades saab põneva jutu.

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Eelnevate kinkeraamatutega saab tutvuda siin.

Noori autoreid intervjueeris Tallinna Keskraamatukogu.

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content