Sandra Männik I “Heas jutus võiks olla huumorit, natuke ebaloogilisust ja fantaasiat.”

Lapsed vanuses 7-12 osalesid käesoleva aasta sügisel jutuvõistlusel. Teeviit Juunior jagab parimateks tunnistatud kirjutajate nippe, millest on kasu ka teistel. Oma mõtteid on jagamas Sandra Männik.

Jutuvõistluse parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kokku oli lugusid enam kui 180!

Mis võiks igas heas jutus olla?

Heas jutus võiks olla huumorit, natuke ebaloogilisust ja fantaasiat.

Kuidas valisid teema, millest 1. klassi õpilased võiksid lugeda sügisel?

Ma valisin teema, et sõnal võib olla teine tähendus. Kui mõelda teistmoodi, siis tekib uus sõna, näiteks peaministrist sai peaga minister.

Millest tavaliselt kirjutad? Kuidas leiad inspiratsiooni?

Tavaliselt kirjutan millestki, mis ei kõla üldse loogiliselt, lähenen loominguliselt. Leian inspiratsiooni suvalistest sõnadest ja tekitan neile teise tähenduse, millest pärast sünnib jutt.

Mida Sa tundsid, kui said teada, et just Sinu töö osutus kõige erilisemaks?

Kui sain teada, et minu töö osutus eriliseks, siis tundsin väga suurt ärevust ja pärast veel mitu korda kontrollisin diplomilt, et kas see oli ikka minu nimi. Ma ei osanud isegi arvata, et minu töö oleks olnud nii eriline.

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Eelnevate kinkeraamatutega saab tutvuda siin.

Noori autoreid intervjueeris Tallinna Keskraamatukogu.

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content