Mirelle Adeliisa Sirel I “Jutu kirjutamine on arendav ja kasulik.”

Lapsed vanuses 7-12 osalesid käesoleva aasta sügisel jutuvõistlusel. Teeviit Juunior jagab parimateks tunnistatud kirjutajate nippe, millest on kasu ka teistel. Oma mõtteid on jagamas Mirelle Adeliisa Sirel.

Jutuvõistluse parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kokku oli lugusid enam kui 180!

Kuidas kirjutada head lugu?      

Hea loo kirjutamine algab toredast mõttest, mille arendan edasi jutuks. Lugu kirjutades elan ise selle sisse, see aitab loo sündmusi paremini välja mõelda.

Miks võiks iga laps proovida ise juttu kirjutada?

Jutu kirjutamine on arendav ja kasulik. See aitab õigekirja harjutada ja arendab fantaasiat, sest mõtled ise kogu aeg kaasa, mida ja kuidas kõige paremini kirja panna.

Millest tavaliselt kirjutad? Kuidas leiad inspiratsiooni?

Mulle meeldib kirjutada loomadest ja loodusest või sisult õpetlikke jutte. Inspiratsioon tekib, kui mõtlen loo peategelasele, milline oleks tema olemus ja iseäralikud omadused. 

Mida Sa tundsid, kui said teada, et just Sinu töö osutus kõige erilisemaks?

Ma olin väga õnnelik, et mu jutt osutus üheks parimaks ja avaldatakse raamatus. See andis mulle palju enesekindlust juurde. Kindlasti osalen ka edaspidi konkurssidel ja loomevõistlustel.

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Eelnevate kinkeraamatutega saab tutvuda siin.

Noori autoreid intervjueeris Tallinna Keskraamatukogu.

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content