Lapsed vanuses 7-12 osalesid käesoleva aasta sügisel jutuvõistlusel. Teeviit Juunior jagab parimateks tunnistatud kirjutajate nippe, millest on kasu ka teistel. Oma mõtteid on jagamas Amanda Elise Laineem.
Jutuvõistluse parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kokku oli lugusid enam kui 180!
Kuidas kirjutada head lugu?
Põhiline on, et see lugu endale meeldiks. Kui oled enda suhtes positiivne, meeldib lugu ka teistele. Lisaks võid kirjutada teemal, millest ise ka oled huvitatud.
Miks võiks iga laps proovida ise juttu kirjutada?
Jutu kirjutamine on vahva kogemus oma fantaasias seiklemisest. See on väga meeliülendav kogemus, seega soovitan seda kõikidele, kellel vähegi tahtmist ja aega on!
Millest tavaliselt kirjutad? Kuidas leiad inspiratsiooni?
Kirjutan, mida parasjagu tunnen või mõtlen. Vahel kirjutan ka niisama suvalistest asjadest.
Mida Sa tundsid, kui said teada, et just Sinu töö osutus kõige erilisemaks?
Tundsin suurt rõõmu! Olin üllatunud, et just minu töö valiti!
Kas see oli esimene jutt, mis sa ise kirjutasid? Kas Sinu töid on varem ka kusagil mujal avaldatud?
See jutt polnud kaugeltki esimene. Olen varem kirjutanud ka jutte. Olen võitnud jutuvõistluse ,,Kevad Mustamäel”. Minu õpetaja ja vanemad on öelnud, et oskan hästi kirjutada.
Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannak
se kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Eelnevate kinkeraamatutega saab tutvuda siin.
Noori autoreid intervjueeris Tallinna Keskraamatukogu.
Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.